ČASTÉ OTÁZKY
Co je laserová terapie?
Jedná se o unikátní léčbu bolesti celého pohybového aparátu.
Jaký je účel laserové terapie?
Laserová terapie je neinvazivní metoda ošetření pomocí světla, která pomáhá redukovat bolest a zánět svalů, šlach a kloubů. Úspěšně se používá jako náhrada nebo doplněk léků. Je to léčba, díky které lze předejít operaci a lidé trpící bolestí se mohou vrátit k aktivnímu životu.
Je laserová terapie bolestivá?
Ne, ošetření je bezbolestné.
Co budu cítit během laserové terapie?
Laser aplikujeme přímo na pokožku pomocí masážní hlavice. Během ošetření budete cítit příjemné uklidňující teplo. Mnoho našich pacientů uvádí, že si ošetření laserem užívají.
Je laserová terapie bezpečná?
Ano, je to bezpečný způsob redukce bolesti a zánětu. Jediné riziko představuje zasažení očí, proto jsou během terapie potřebné speciální ochranné brýle, které máte po celou dobu ošetření nasazené.
Je potřeba lékařské doporučení?
Ne, doporučení (resp. žádanku) od lékaře nepotřebujete. Komplexní péči u nás zajišťuje tým kvalifikovaných lékařů a fyzioterapeutů, kteří vám po vstupním vyšetření stanoví diagnózu a nastaví potřebnou léčbu s ohledem na váš zdravotní problém a jeho rozsah.
Proč musím u vás absolvovat vstupní vyšetření, i když mám zprávu od lékaře?
Vyšetření lékaře a fyzioterapeuta je odlišné. Fyzioterapeut potřebuje problém „cítit“ pod rukama a vyšetřit vás svými metodami. Výsledky předchozích vyšetření nebo popisy MRI, RTG nebo CT pomohou lépe určit váš problém.
Jak dlouho trvá jedno ošetření?
Přibližně 15 minut, v závislosti na velikosti ošetřované plochy a léčené diagnóze.
Jak často budu muset chodit na laserovou terapii?
Pro dosažení nejlepších výsledků doporučujeme 2-3 ošetření týdně.
Kolik ošetření budu potřebovat?
Záleží na závažnosti diagnózy. Většinou postačuje 10-15 terapií, přičemž u chronických potíží je třeba delší léčba. Fyzioterapeut určí plán léčby, který bude pro váš stav optimální.
Jak dlouho potrvá, než si všimnu rozdílu?
Pacienti často hlásí zlepšení už po několika terapiích, viditelné změny a trvalejší zlepšení stavu nastávají po celé sérii ošetření, protože výhody a účinky laserové terapie se kumulují.
Je laserová terapie hrazena pojišťovnou?
Ne, terapie si hradí pacienti sami.
Musím během terapie nějak omezit své aktivity?
Ne, nemusíte. Běžné aktivity včetně rekreačního sportování není třeba omezit.
V jakých případech není možné laserovou terapii absolvovat?
- děti do 18 let
- onkologičtí pacienti pouze se souhlasem onkologa
- pacienti s epilepsií
- pacienti, kteří užívají fotosenzitivní léky
Jaké jsou vedlejší účinky laserové terapie?
Na základě recenzované literatury nejsou známy žádné významné vedlejší účinky laserové terapie. Zvýšený průtok krve je pozitivním přínosem spojeným s laserovou terapií, která může někdy způsobit začervenání pokožky a pocit tepla. Tyto změny jsou krátkodobé, obvykle trvají jen několik hodin.
Může být laser účinný jako pooperační léčba bolesti?
Absolutně! Některé z nejčastěji uváděných výhod laserové terapie souvisejí se snížením bolesti po operaci. Výzkum ukázal, že laserová terapie urychluje proces hojení určitých tkání prostřednictvím zvýšeného buněčného metabolismu.
Lze laser použít na kov/implantáty?
Ano, laser je možné použít na kovové implantáty. Při laserové terapii se světlo jednoduše odrazí od kovu a nedochází k žádnému zahřívání v hloubce.
Mohu chodit na laserovou terapii, i když mám tetování?
Ano, tetování v místě ošetření našemu laseru nevadí! Přístroj nám umožňuje zvolit si takové parametry, že laser nepoškodí tetování a ani vy nebudete cítit tepelný diskomfort během laserování.
Mohu chodit na laserovou terapii během těhotenství?
Ano, těhotenství není překážkou, pouze se vynechává oblast bříška a křížů. Na všechny ostatní části těla je možné laser aplikovat.